Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖ, PRIVILEGIJAVUSI SAVO ĮMONĘ, SULAUKĖ SANKCIJŲ

asphalt-dark-lights-8665.jpg

Konkurencijos taryba nusprendė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė, pavedusi bendrovei „Gatvių apšvietimas“ teikti eismo reguliavimo priemonių eksploatacijos bei įrengimo paslaugas, pažeidė Konkurencijos įstatymą, ir už tai skyrė 22 tūkst. Eur baudą.

Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba nustatė, kad savivaldybė, pavedusi UAB „Gatvių apšvietimas“ teikti eismo reguliavimo priemonių (atspindinčių kelio ženklų, apsauginių plastikinių pilonų, kelio kraštą žyminčių plastikinių stulpelių su atšvaitais, apsauginių tvorelių ir atitvarų) eksploatacijos bei įrengimo paslaugas, privilegijavo savo bendrovę ir diskriminavo kitus ūkio subjektus.

Klaipėdos miesto savivaldybė įpareigota per 3 mėnesius pašalinti pažeidimą ir įvykdyti konkurencingą procedūrą tiekėjui atrinkti.

Savivaldybė, proteguodama savo įmonę, pažeidė Konkurencijos įstatymą, nes neužtikrino vienodų konkurencijos sąlygų ir užkirto kelią kitiems rinkos dalyviams teikti paslaugas.

Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja

J. Šovienė priminė, kad viešojo administravimo subjektams Konkurencijos įstatyme nustatyta pareiga užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę – jiems draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Galimybė skirti pinigines baudas viešojo administravimo subjektams atsirado nuo 2017 m. sausio 1 d., įsigaliojus Konkurencijos įstatymo pataisoms.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.